Ta strona używa plików cookies.    Więcej   
Informacje » Innowacyjna Gospodarka - Rozwój i Strategia

INNOWACYJNA GOSPODARKA

Rozwój i Strategia

Więcej o pozyskiwaniu finansowania...

I chociaż ten bezmiar mógłby przyprawić o zawrót głowy, być przyczyną niepohamowanej euforii i przez to pchać w stronę pochopnych wniosków, że... wystarczy tylko mieć dobry pomysł, dopracowany w szczegółach, że wystarczy tylko żywić głębokie przekonanie o wyjątkowości swojego konceptu, a na pewno ktoś to zauważy i doceni. Nic bardziej złudnego. Bo chociaż pomysł będzie rewelacyjny albo nawet rewolucyjny czy wręcz porywający, to szansę pozyskania finansowania mają tylko te koncepcje, które uzyskją pozytywną ocenę gremium wysokiej klasy specjalistów, a uzyskanie akceptacji agend zajmujących się szacowaniem ryzyka instytucji finansujących, jest wyjątkowo trudne. Oczywiście można zwiększyć prawdopodobieństwo i zminimalizować ryzyko, ale nie da się go całkowicie zniwelować. Nawet w przypadku najlepiej przygotowanego wniosku nie można uzyskać stuprocentowej pewności. Częstokroć bywa też tak, że pomysł uzyskuje akceptację i wysokie noty fachowe, ale i tak nie udaje się ostatecznie pozyskać finansowania, bo decyzja inwestora jest negatywna. Trzeba to powiedzieć wprost; jest to swego rodzaju turniej o bliżej nieokreślonych regułach i zasadach.

Punktem wyjścia jest poprawnie wykonany biznesplan, wewnętrznie spójny i poprawny pod względem merytorycznym, ale i metodycznym. Ale to nie wszystko, pozostałe dokumenty; kosztorysy, plany, zezwolenia, opinie, analizy itp., powinny być przygotowane w zgodzie z najwyższymi standardami. Spełnienie tego wymogu jest kluczowe i nieodzowne. Dlatego czasami lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanej organizacji zajmującej się sporządzaniem takiej dokumentacji.

Należy pamiętać, że procesowanie takich przedsięwzięć może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, a grupa zaangażowanych ekspertów oraz specjalistów może przekraczać liczbę kilkunastu osób.
Dbamy o naszych klientów; wiemy jak to robić, mamy na tym polu niemałe sukcesy. Zaufało nam już spore grono firm, ale i osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Dlatego warto z nami współpracować.

Chcesz wiedzieć więcej lub nawiązać z nami współpracę? Napisz!
---------------------
Fundusze ->
Współpraca ->

Copyright © 2016-2019 - !GRiS - All Rights Reserved.
Infolinia: +48 71 707 28 26 - telefon stacjonarny w Polsce